Zamykamy 11-dniowy cykl szkoleniowy "Wyznaczamy standardy w naszej branży" - Newsy - Specjalistyczne i kompleksowe rozwiązania w dziedzinie usuwania azbestu
loader

Zamykamy 11-dniowy cykl szkoleniowy "ECO-POL. Wyznaczamy standardy w naszej branży"

Wszystko co dobre kończy się po... 11 dniach
W weekend 24 - 26.02.2023 r., w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach, zakończyliśmy 11-dniowy cykl szkoleniowy "ECO-POL. Wyznaczamy standardy w naszej branży".

Założenia projektu dotyczyły wielu obszarów, w tym:
- integracji na poziomie zespołów i wszystkich pracowników ECO-POL,
- wspólne opracowanie Księgi Dobrych Praktyk ECO-POL, strategii, misji, wartości, karty kompetencji, struktury organizacyjnej, karty stanowisk pracy itd.,
- przekraczania stref komfortu i sprawdzania siebie w nowych rolach podczas zadań kreatywnych,
- radzenia sobie ze stresem,
- wzrostu odpowiedzialności za swoją pracę,
- poprawy komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej,
- wyznaczenia i wdrożenia standardów obsługi Klienta,
- rozwoju kultury zarządzania.

Co udało się zrealizować, czyli szkolenie "okiem trenera"

Oto jak cykl podsumowuje Robert Chojnacki - trener: "Zaangażowanie uczestników było pozytywnym zaskoczeniem. Myślę, że są wyjątkowym zespołem, o bardzo różnych doświadczeniach. Wiek, wykształcenie, płeć - pomimo wielu różnic ich otwartość na współpracę i robienie kolejnych kroków we wspólnym budowaniu marki firmy jest bardzo ważnym i mocnym zasobem ECO-POL Sp. z o.o.".

W programie mieliśmy między innymi temat zarządzania kapitałem ludzkim. Można śmiało powiedzieć, że kapitał ludzki jest mocnym zasobem firmy. Nasze założenia co do całego projektu zostały zrealizowane. Trzeba też zauważyć, że Państwo Orzechowscy - właściciele oraz Agnieszka i Adam - dwoje głównych menedżerów są bardzo mądrze zaangażowani w budowanie kultury współpracy w firmie.

Od ponad 22 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi firmami w zakresie szeroko rozumianego rozwoju i myślę, że dla wielu - nie tylko polskich przedsiębiorców - spółka ECO-POL może być bardzo dobrym przykładem jak budować trwałą organizację opartą na zaangażowaniu. Zapewne komentarz wygląda nieco cukierkowo, ale kiedy realizujemy trudny projekt i wspólnie osiągamy założone cele, to zasługuje to na odpowiednią relację".

Czas na integrację i dobrą zabawę

Chociaż wartości edukacyjnej projektu nie sposób przecenić, na zakończeniu w Mikołajkach nie zabrakło integracji. Piątek (24.02) zostanie zapamiętany z powodu niespodzianki - w drodze na miejsce docelowe grupa zatrzymała się w Wilczym Szańcu, by z przewodnikiem zwiedzić kwaterę Hitlera. Po spotkaniu z historią, już w Hotelu Gołębiewski, przyszedł czas krótsze szkolenie, a po nim na aktywny relaks. Chociaż uczestnicy spotkali się na kręgielni, nikt nie "leciał w kulki" :).

Sobotni program (25.02) rozpoczęło szkolenie. Przed zespołem ECO-POL, podzielonym na grupy, postawiono wyzwanie kreatywne: zbudowanie mostu, po którym miał przejechać zdalnie sterowany samochód. Gra ta była nie tylko świetną zabawą, ale także doskonale uczyła współpracy oraz wzajemnego szacunku. Dzień zakończyła uroczysta kolacji przy muzyce. W trakcie pobytu nie zabrakło okazji do skorzystania z hotelowych atrakcji, m.in parku wodnego Tropikana, bilardu czy klubu nocnego - gdzie integracja była z powodzeniem kontynuowana.

Głodni wiedzy i gotowi na rozwój

Jeśli chodzi o szkolenia, firma nie powiedziała "ostatniego słowa". Apetyty pracowników na dokształcanie się zostały rozbudzone, a inwestycja w rozwój potencjału zespołu jest jednym ze strategicznych celów ECO-POL na najbliższe miesiące. Tymczasem miło powspominać inaugurację projektu - tak się zaczęło.

Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu na Facebooku, gdzie zamieściliśmy więcej materiałów z cyklu szkoleniowego.