"Zielony Dialog" - oficjalna gazetka ECO-Konferencji - Newsy - Specjalistyczne i kompleksowe rozwiązania w dziedzinie usuwania azbestu
loader

"Zielony Dialog" - oficjalna gazetka ECO-Konferencji

Zachęcamy do lektury i… ECO-dyskusji

"Zielony Dialog" pokazuje jak rozmowa może kształtować przyszłość ekologii. Zawiera autorskie treści informacyjno-edukacyjne, opracowane przy aktywnym udziale przedstawicieli firmy ECO-POL Sp. z o.o.: p. Dariusza Orzechowskiego – Prezesa, p. Izabeli Orzechowskiej - Dyrektor ds. marketingu i zarządzania, Agnieszki Derengowskiej – Dyrektor ds. administracyjnych, Agnieszki Klugiewicz-Jurek - Kierownik składowiska, Adama Górala – Dyrektora ds. technicznych.

Wiedza branżowa (m.in. z zakresu gospodarowania odpadami), ECO-newsy, wskazówki, komentarze i refleksje zostały zebrane w artykuły o następującej tematyce:

- "Najważniejsze wyzwania ekologiczne współczesnego świata" (D. Orzechowski),
- "Działania proekologiczne, które każdy może podjąć w domu" (D. Orzechowski),
- «"Jak długo jeszcze: "jedna jaskółka wiosny nie czyni”?» O rekultywacji terenów zielonych przez ECO-POL i wyspie ekologicznej w bazie składowiska (I. Orzechowska)
- "Azbest: szkodliwość, metody usuwania i wymogi dla bezpiecznego przetwarzania” (A. Klugiewicz-Jurek),
- "Ekologia i dialog w biznesie: Perspektywa Menedżerki zespołu" (A. Derengowska),
- "Ekologia w biznesie i sporcie: Podwójna perspektywa"(A. Góral).

Zakres treści inspiruje troską o naszą planetę, a zarazem pokazuje ECO-zagadnienia z różnych perspektyw - globalnej i lokalnej, społecznej i biznesowej, managerskiej i sportowej.

Rozmawiać, ale jak?

Skutecznie działania w zakresie ochrony środowiska wymagają dobrej, opartej o szacunek komunikacji, dlatego Robert Chojnacki – trener i coach, a zarazem współorganizator ECO-Konferencji - przygotował "Dekalog dialogu". Jest to zbiór 10 zasad, które mają na celu ułatwienie konstruktywnej i skutecznej wymiany zdań. Oprócz tego, w "Zielonym Dialogu" znajdują się: wskazówki jak rozmawiać z dziećmi i radzić sobie ze stresem oraz przybliżenie tematu inteligencji emocjonalnej.

Retro styl

Publikacja celowo przywodzi na myśl starsze wydania gazet. Jest drukowana (na specjalnym ECO-papierze, pochodzącym z recyklingu) i - zgodnie z "dobrymi standardami vintage" - zawiera sekcję z przepisami oraz żartami.

"Zielony Dialog" to także syntetyczne podsumowanie polityki ECO-POL Sp. z o.o. w zakresie rozwijania spółki oraz wyznaczania standardów w branży – m.in. poprzez inicjowanie rozmów o gospodarowaniu odpadami na wielu szczeblach: politycznym, samorządowym, legislacyjnym, społecznym, ekologicznym, naukowym – za którymi pójdą konstruktywne zmiany.

                                                                          "ZIELONY DIALOG" POSIADA SWOJE E-WYDANIE - DO POBRANIA TUTAJ.

Od 2005 r. ECO-POL zajmuje się demontażem azbestu, transportem azbestu, utylizacją azbestu, składowaniem azbestu w Małociechowie - największym składowisku w województwie kujawsko-pomorskim.

Chcesz wiedzieć więcej na temat usług ECO-POL Sp. z o.o.? Kliknij!
Wyceny, pytania techniczne, pomoc w dokumentacji? Jesteśmy do dyspozycji, kliknij!