Przedstawiamy Adama Górala - Dyrektora ds. technicznych ECO-POL - Newsy - Specjalistyczne i kompleksowe rozwiązania w dziedzinie usuwania azbestu
loader

Przedstawiamy Adama Górala - Dyrektora ds. technicznych ECO-POL

Dyrektor ds. technicznych z imponującym sportowym dorobkiem i błyskotliwym poczuciem humoru. Po godzinach pracy wraca "do korzeni" i rodzinnej tradycji, zamieniając biurko na szatnię piłkarską. Przez wiele lat prowadził Sportis KKP Bydgoszcz - kobiecą drużynę futbolową w najwyższej klasie rozgrywkowej. Aktualnie jest trenerem bramkarzy w KS Gwiazda Bydgoszcz. Jego entuzjazm i determinacja "przenoszą góry" - zarówno w ECO-POL, jak i w klubie LKS Start Pruszcz, którym z powodzeniem zarządza jako Prezes! Przed Wami Adam Góral.

Jaki masz staż pracy w ECO-POL Sp. z o.o. i co sprawia, że spędzasz w tej firmie kolejny rok :)?

A.G.: W ECO-POL pracuję od lipca 2009 r., czyli już 14 lat. Zarówno wyzwania jak i ludzie, których spotkałem w firmie, tak mi odpowiadają, że ani razu nie pomyślałem o zmianie. Jestem tu po prostu szczęśliwy! Przychylność kolegów, koleżanek oraz Szefostwa pozwala mi realizować się po pracy, w moim drugim zajęciu. W samej spółce ECO-POL zachodzi wiele pozytywnych zmian - zmieniamy się jako firma m.in. na poziomie struktury. Ostatnio otrzymałem propozycję awansu na nowe stanowisko. Skorzystałem i jestem bardzo zadowolony.

Na czym polegają Twoje obowiązki w ECO-POL i które z nich są dla Ciebie największym wyzwaniem?

A.G.: Od początku tego roku (po zmianach) pracuję w ECO-POL na stanowisku Dyrektora ds. technicznych. Wiąże się ono z wieloma nowymi obowiązkami - m.in. współpracuję z kierowcami oraz z biurem przy układaniu tras dla kierowców, biorę też udział w wyznaczaniu zadań dla brygad demontujących azbest. Jeśli chodzi o ostatnie wyzwania, to jedno z nich stanowi wprowadzanie nowego systemu zarządzania w firmie - Work Manager. Po pełnym wdrożeniu system ten znacząco zmieni funkcjonowanie organizacji.

Jakie kluczowe zmiany zaobserwowałeś w organizacji na przestrzeni ostatnich kilku lat, które najbardziej doceniasz i dlaczego?

A.G.: Zmian na przestrzeni 14 lat było bardzo wiele. W mojej opinii firma zmienia się roku na rok i to w dynamicznym tempie. Konkretne przykłady to rozwój infrastruktury i taboru firmowego - urządzenia, które nabywaliśmy do pracy na składowisku, auta ciężarowe, samochody dla ekip, sprzęt i wyposażenie tych ekip w czasie pracy z materiałami zawierającymi azbest - wszystkie inwestycje były bardzo potrzebne i bardzo cenne dla nas, zatrudnionych w ECO-POL. Myślę jednak, że największa zmiana przed nami - wchodzimy w szeroko pojętą cyfryzację poprzez pozyskanie nowych technologii – w szczególności chodzi o wspomniany wcześniej system Work Manager. Poza tym, korzystając z przychylności Szefostwa, uczestniczymy w wielu szkoleniach; aktywnie rozwijamy nasze kompetencje i potencjał zawodowy, a przy tym integrujemy się jako grupa – co pozwala nam efektywniej współpracować.

Co być powiedział "młodemu Adamowi" gdyby zapytał o złotą radę w branży gospodarowania materiałami zawierającymi azbest?

A.G.: Haha, jak byłem młody, to azbest jeszcze nie był szkodliwy. A wracając do pytania, powiedziałbym mu, żeby stawiał na sprawdzonych, dobrych ludzi; żeby o nich dbał i im ufał i że cierpliwość oraz uczciwość w tej branży są bardzo ważne .

Kim chciałeś być jako dziecko oraz jako nastolatek i co jest Twoją pasją po pracy?

A.G.: W moim rodzinnym domu sport był bardzo istotny. Razem z bratem wychowaliśmy się właściwie w szatni piłkarskiej, bo nasz tata był trenerem, a wcześniej piłkarzem - i to naprawdę dobrym oraz znanym. Jako dziecko miałem tylko jedno marzenie - zostać piłkarzem… i przez kilka lat udało mi się w tą piłkę pograć. Nie zrobiłem wielkiej kariery, ale przygoda z futbolem trwa do dziś - zostałem trenerem. Prowadziłem zespół kobiet w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce; jestem też prezesem klubu LKS Start Pruszcz. Mam poczucie częściowo spełnionego marzenia; jestem zadowolony z faktu, że realizuję się na sportowym polu - a konkretnie na stadionie :). Piłka nożna dała mi wielu znajomych. Pośrednio dzięki tej dyscyplinie poznałem p. Dariusza Orzechowskiego, Prezesa ECO-POL i od wielu lat pracuję w tej firmie.

Chcesz wiedzieć więcej na temat usług ECO-POL Sp. z o.o. związanych z azbestem i eternitem? Kliknij!
Wyceny, pytania techniczne, pomoc w dokumentacji? Jesteśmy do dyspozycji, kliknij!