Piłka w grze! - Newsy - Specjalistyczne i kompleksowe rozwiązania w dziedzinie usuwania azbestu
loader

Piłka w grze!

ECO-POL to nie tylko firma kompleksowo zajmująca się azbestem. To organizacja napędzana przez dynamiczny rozwój i pasję; "żyjąca" sportem i codziennością społeczności Gminy Pruszcz, w której ma swoją siedzibę. Spółka aktywnie wspiera klub piłkarski LKS Start Pruszcz. Jego Prezesem (a zarazem Dyrektorem ds. technicznych ECO-POL) jest Adam Góral. Ostatnio zadaliśmy Mu kilka "sportowych" pytań...

Jakie są plany LKS Start Pruszcz na najbliższe miesiące, jak zamierzacie się rozwijać i jakie wyzwania podejmować?

A.G.: Plany najbliższe miesiące, a właściwie mówiąc na ten sezon (bo pracujemy "sezon po sezonie") to utrzymanie na dłużej I drużyny w aktualnym składzie; ewentualnie - w przerwie zimowej - wykonanie maksymalnie jednej zmiany, no może dwóch. W grupach młodzieżowych planujemy kontynuować podnoszenie poziomu jakości szkolenia (w tym pogłębiać jego specjalizację) i nieustannie zwiększać liczebność grup. Chcemy sprawić, by w naszym klubie zapanowała moda na trenowanie piłki nożnej, aby sport był trendem nie mniej popularnym niż te z filmików na Tik-Toku. W realizacji wspomnianych celów trochę ogranicza nas infrastruktura, ale mam nadzieję że z biegiem lat się to poprawi. Cieszy mnie, że są realne perspektywy, by gminny stadion przeszedł kompleksową rewitalizację - czyli na starym stadionie powstał... nowy stadion. Na listę marzeń dodałbym jeszcze pojawienie się choćby jednego orlika - co bardzo ułatwiłoby klubowy rozwój.

Z czego jesteś dumny jako Prezes, a nad czym planujecie popracować?

A.G.: Wiele rzeczy napawa mnie dumą :). Jestem w LKS Start Pruszcz już ponad 20 lat, a jako Prezes chyba 6. Szczerze mówiąc "zakochałem się" w tym miejscu i to od pierwszego spotkania z ludźmi, którzy tworzą klub. Ostatnie lata dały wiele powodów do radości: za mojej kadencji seniorzy awansowali z przedostatniego miejsca w A klasie do 4 ligi, są teraz zespołem groźnym dla każdego rywala. Dumny jestem z faktu, że po wielu latach udało nam się zwiększyć liczbę grup młodzieżowych - mamy ich teraz bardzo dużo jak na infrastrukturalne warunki. Juniorzy to takie moje "oczko w głowie", bo naprawdę ciężko jest utrzymać w tak małej miejscowości starsze grupy szkoleniowe. Jestem dumny z ludzi którzy pracują w klubie - tu ukłon w stronę Artura Nowaka, Radka Pozorskiego, Łukasz Zgórka, Piotr Górala, Kamili Rosińskiej. Praca z młodzieżą to naprawdę ciężki "kawałek chleba", a oni robią to z pasją. Na sam koniec zostawiam to, co dla mnie jest najważniejsze - w klubie naprawdę tworzymy rodzinę, my naprawdę się lubimy i szanujemy. Seniorzy wiedzą, że u nas nie jest „bogato”, ale zawsze solidnie i uczciwie .

Czy i w jaki sposób skupiacie lokalną społeczność Pruszcza wokół klubu?

A.G.: Oczywiście, skupiamy :)! Staramy się to robić w formie zajęć czy turniejów dla młodych adeptów. Mamy też wspaniałą grupę kibiców, jedną z lepszych w 4 lidze jak na tak małą społeczność. U nas każdy mecz to święto! Ostatnio zatrudniliśmy w klubie nową osobę - Hanię Bakuniak. Myślę, że ona razem z Radkiem Pozorskim sprawi, iż ta społeczność będzie jeszcze bardziej skonsolidowana. Planujemy jeszcze trochę zmian, ale wszystko powoli i z rozwagą.

Kto jest Twoim autorytetem, jeśli chodzi o myślą szkoleniową oraz o strategię zarządzania klubem?

Autorytet szkoleniowy miałem i mam tylko jeden - to mój nieżyjący już niestety Tata. Wychowałem z nim na stadionie, całą wiedzę o piłce i całą miłość do tego sportu złapałem od niego. Każdy, kto znał mojego tatę wie, że to był naprawdę jeden z lepszych fachowców tu u nas w regionie. Z nim każdy mecz oglądany w telewizji był jak bardzo inspirujący wykład na uczelni; sama przyjemność i wielka nauka. Jeśli chodzi o zarządzanie to przytoczę także przykład z bliskiego otoczenia. P. Dariusz Orzechowski, prezes firmy ECO-POL, to dla mnie Człowiek sukcesu przez duże „C”. Z małej firmy zrobił giganta w branży gospodarowania materiałami zawierającymi azbest, a przy tym jest postrzegany jako dobra osoba, która dla każdego znajdzie czas i każdemu pomoże w miarę możliwości. Co ważne, potrafi dzielić się sukcesem z innymi, np. sponsorując nasz klub i wiele imprez, które odbywają się w gminie Pruszcz.

Jaką ciekawostką albo zabawną anegdotką o klubie możesz się podzielić :)?

A.G.: No było tego trochę, np. taka: za czasów trenera Mariusza Raczkowskiego, gdy sam byłem zawodnikiem, nasze treningi trwały po 6 godzin. 1,5 godziny trening, a potem w starym pokoju klubowym siedzieliśmy całą drużyną i gadaliśmy kolejne 4,5 godziny. To były trochę inne czasy, ale naprawdę tworzyliśmy zgraną paczkę ludzi. Z innych zabawnych rzeczy: raz zespół pojechał do Pruszcza Gdańskiego, zamiast do nas. Było jeszcze wiele śmiesznych zdarzeń, ale zostawiam je dla siebie, w myśl zasady "to co w szatni, zostaje w szatni". Ten klub zawsze miał szczęście do wspaniałych ludzi, dlatego wiele osób przychodzi i zostaje na lata.

Ile lat istnieje klub, ile lat jesteś w nim Prezesem i co się zmieniło w klubie od "wtedy" do "teraz"?

A.G.: Klub powstał w 1957 r. Zmieniło się wszystko - od obiektów klubowych po ligę, w której gramy. Od 2 lat mamy w klubie drugą sekcję, unihokejową - zarządza nią z sukcesami Artur Nowak. Posiadamy 6 grup młodzieżowych: junior, trampkarz, młodzik, orlik, skrzat i grupy naborowe. Od tego roku, dla chętnych, prowadzimy treningi indywidualne. Dziś jesteśmy jednym z lepszy klubów w województwie kujawsko-pomorskim. Rozwijamy się dzięki władzom gminy Pruszcz, którym bardzo dziękuję za wsparcie! Także współpraca z Justyną Kucharko (GOKSiR Pruszcz) jest na najwyższym poziomie. Tego wszystkiego nie udałoby się osiągnąć, gdyby nie p. Prezes Dariusz Orzechowski i Jego firma - ECO-POL. To prawdziwe szczęście, że są tacy ludzie i takie organizacje. Dziękuję p. Orzechowskiemu i wszystkim pracownikom ECO-POL Sp. z o.o. za wsparcie, jakiego nam udzielają. Dziękuję również wszystkim sponsorom oraz ludziom, którzy nam pomagają.

O współpracy z LKS Start Pruszcz pisaliśmy wcześniej tutaj, a o naszych motywacjach związanych ze sportowym sponsoringiem tutaj.

Oprócz rozwijania lokalnego klubu i wspierania pasji naszych pracowników, świetnie znamy się na gospodarowaniu materiałami zawierającymi azbest (badania, rozbiórka, transport, utylizacja).

Zapraszamy do kontaktu:
tel. +48 662 137 644
tel./fax +48 52 330 80 65
e-mail ecopolpruszcz@gmail.com.

Źródło foto: LKS Start Pruszcz/H. Bakuniak.