Newsy z Pruszcza - tutaj poczujesz się jak w domu! - Newsy - Specjalistyczne i kompleksowe rozwiązania w dziedzinie usuwania azbestu
loader

Newsy z Pruszcza - tutaj poczujesz się jak w domu!

Nie stać Ciebie na kredyt hipoteczny? Alternatywą będzie wynajem!
Dla niektórych mieszkańców Pruszcza kredyt hipoteczny pozostaje poza finansowym zasięgiem, dlatego będą mogli postarać się o wynajem mieszkania w dwóch budynkach wielorodzinnych, które to powstaną w Wałdowie w ramach budownictwa społecznego.

Na stronie internetowej gminy czytamy:
"W 2021 r. Burmistrz Dariusz Wądołowski podjął starania w kierunku rozwoju budownictwa społecznego na terenie naszej gminy, w efekcie czego po raz pierwszy w historii Gminy Samorząd zdecydował o budowie dwóch wielorodzinnych budynków mieszkalnych o łącznej liczbie 50 mieszkań. Oferta skierowana jest do mieszkańców naszej Gminy, których stać na regularne opłacanie czynszu, jednak ich dochody są za niskie na zaciągnięcie kredytu hipotecznego.

Z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa pozyskaliśmy środki finansowe w kwocie 5 mln zł na sfinansowanie udziałów w spółce pn. Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa "KZN-Bydgoski" Sp. z o.o.

- Miałem przyjemność brać udział w tworzeniu tej spółki, mając realny wpływ na jej sposób funkcjonowania. Gmina Pruszcz wniosła do Spółki w formie aportu niepieniężnego działkę o powierzchni 0,7230 ha. położoną w Wałdowie, oznaczoną numerem ewidencyjnym 169/2 - informuje burmistrz - Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem w 2027 roku nastąpi odbiór 50 mieszkań - dodaje".

Wniosek oraz niezbędne dokumenty do pobrania tutaj, termin składania od 1.12.2023 r. do 30.04.2024 r. Pełna wersja artykułu pod tym linkiem.

Mieszkania społeczne w Wałdowie to kolejny dowód, że gmina Pruszcz jest gościnna i dba o dobro ogółu. W ECO-POL cieszymy się, że możemy być częścią tej społeczności i raz jeszcze dziękujemy mieszkańcom za zaproszenie do ich miejscowości.

Jeśli dysponujesz nieruchomością, ale posiada ona pokrycie dachowe z niebezpiecznym azbestem, zapraszamy do skorzystania z usług ECO-POL. Wyceny (demontaż, transport, utylizacja azbestu), pytania techniczne, pomoc w dokumentacji - kliknij!

Źródło foto: canva.com.