ECO-Konkurs rozstrzygnięty! Znamy laureatów nagród - Newsy - Specjalistyczne i kompleksowe rozwiązania w dziedzinie usuwania azbestu
loader

ECO-Konkurs rozstrzygnięty! Znamy laureatów nagród

Klejone, malowane, składane, wycinane, 3D, kolażowe - ilu uczestników, tyle pomysłów na prace zgłoszone do konkursu "EkoArt: Małe Dłonie, Wielkie Zmiany. Tworzymy, Sprzątamy, Oszczędzamy - Razem dla Czystej i Zrównoważonej Przyszłości!", organizowanego przez ECO-POL Sp. z o. o. i ZEBRA EDUKACJA Sp. z o.o. w ramach ECO-Konferencji - projektu dofinansowanego ze środków NFOŚiGW. O idei i zasadach konkursu pisaliśmy tutaj.

Cel: wszechstronny rozwój poprzez kreatywne ECO-wyzwanie

Młodzi artyści ze Szkoły Podstawowej w Pruszczu - poza wypracowaniem własnej koncepcji plastycznej - uczyli się zarządzać "projektem", m.in. czasem realizacji, zadaniami, materiałami. Inicjatywa ta nie tylko edukowała i inspirowała ochroną środowiska, ale także doskonale integrowała młode pokolenie i motywowała do dialogu face-to-face zarówno z rówieśnikami jak i rodzicami. To ostatnie jest szczególnie ważne, w kontekście częstego uzależnienia młodzieży od telefonów.

Ogłoszenie listy laureatów i wręczenie nagród odbyło się 3.11.2023 r. w auli S.P. Na wydarzeniu pojawili się m.in.: p. Dariusz Orzechowski - Prezes ECO-POL oraz Agnieszka Klugiewicz-Jurek - Kierownik składowiska, a zarazem Koordynatorka ECO-Konferencji z ramienia firmy.

Jury konkursu przyznało nagrodę specjalną Julii Kozak z klasy 6b oraz wyróżnienia w kategoriach wiekowych:

klasy 7 - 8
- Kinga Chruścicka klasa 8,
- Szymon Donarski klasa 8,
klasy 4 - 6
- Maksymilian Wamka 5b,
- Amelia Tomaszewska 4a,
- Nikodem Prużyński 5a,
- Sandra Pawłowska 5a,
klasy 1 - 3
- Maria Seweryn 3a,
- Inez Urbańska 1b,
- Julian Grzybek 2b,
- Helena Grzybek 1b,
- Nadia Grzybek 1b,
- Zofia Piaskowska 3b,
- Jan Stanek 3a,
klasy 0
- Nela Chruścicka,
- Bartosz Jędrzejewski,
- Zofia Maciejewska.

Prezes firmy ECO-POL dodatkowo wyróżnił prace:
- Jakuba Zakrzewskiego 5a,
- Leny Kempy 1b.

Wszyscy uczestnicy otrzymali bidony na wodę wykonane z nowoczesnego tworzywa - Tritanu, który jest w pełni bezpieczny dla zdrowia człowieka ponieważ nie zawiera - bisfenolu A (BPA) oraz bisfenolu S (BPS). Tritan jest więc znacznie bezpieczniejszy w stosowaniu, niż inne formy plastiku. Potwierdził to zarówno Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków, jak również wiele niezależnych agencji rządowych na całym świecie. Nagrodami dla osób wyróżnionych były karty podarunkowe do Empiku.

Serdecznie gratulujemy! Dziękujemy za pomoc Dyrekcji, Nauczycielom oraz Rodzicom.

Kolejnym etapem ECO-Konferencji będą szkolenia i warsztaty dla nauczycieli, realizowane w trzech gminach: Pruszcz, Świecie i Warlubie.

Spółka ECO-POL działa w branży usuwania azbestu, która to ma kluczowe znaczenie w ochronie środowiska. Integralną część polityki rozwoju organizacji stanowi ekologia oraz wsparcie lokalnych społeczności.

Zapraszamy na oficjalne profile ECO-POL na Facebooku i na You Tube, gdzie na bieżąco relacjonujemy wydarzenia z branży i życia firmy - także te prospołeczne i sportowe.

Źródło foto: ECO-POL, Agnieszka Klugiewicz-Jurek.