ECO-Konkurs fotograficzny z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi rozstrzygnięty! - Newsy - Specjalistyczne i kompleksowe rozwiązania w dziedzinie usuwania azbestu
loader

ECO-Konferencja za nami, a nowe wyzwania przed nami!

Łącznie wpłynęło 38 prac konkursowych, z których jury wybrało 4 zwycięskie:
- I miejsce Filip Bartczak, klasa 7a Szkoła Podstawowa w Pruszczu,

Opis od autora: "Fotografia przedstawia zjawiskowe drzewo na wybrzeżu pięknej rzeki Wisły w Topolnie, w Gminie Pruszcz. Na tle krajobrazu widać, także malowniczą kompozycję chmur.",
- II miejsce Róża Kosz, klasa 5 Szkoła Podstawowa w Łowinku im. Janusza Korczaka,
Tytuł i opis od autorki: "Rozmarzona dziewczyna w rzepaku. Zdjęcie przedstawia dziewczynę spacerującą w rzepaku w oddali widać las i wiatraki oraz piękne błękitne niebo. Zdjęcie zostało wykonane w Łowinku.",
- II miejsce Patrycja Naborczyk, klasa 5b Szkoła Podstawowa w Pruszczu,
Tytuł i opis od autorki: "MAGIA WIOSNY. Zdjęcie zostało wykonane podczas wieczornego spaceru z psem na ul. Kwiatowej. Na fotografii widać zarys ogromnych świerków i drzew przy ul. Sportowej nad którymi króluje Magiczny Zachód Słońca.",
- III miejsce Zofia Jurkiewicz, klasa 3 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Serocku,
Tytuł i opis od autorki: "Wiosenne motyLOVE. Fotografia przedstawia miłość pomiędzy samcem i samicą bielinka kapustnika. Motyle te są częstymi gośćmi naszych działek i ogrodów, ponieważ ich przysmakiem jest m.in. kapusta i kalafior. Ludzie nazywają je szkodnikami, chociaż tak naprawdę w przyrodzie i naturalnym środowisku nie ma szkodników."

Serdecznie gratulujemy i z dumą prezentujemy nagrodzone prace (w kolejności I miejsce od góry)!

Zachwyt nad światem przyrody

"«Śladami natury: konkurs fotograficzny z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi» zorganizowany dla uczniów szkół podstawowych z gminy Pruszcz przyniósł wyjątkowe rezultaty. Zgłoszone prace prezentowały wysoki poziom artystyczny, ukazując niezwykłe piękno krajobrazu i przyrody naszego regionu. To inspirujące świadectwo troski i zachwytu nad otaczającym nas światem przyrody." - podsumowuje Agnieszka Klugiewicz-Jurek z jury, Kierownik składowiska w spółce ECO-POL.

OBIEKTYW-nie trudny wybór dla jury

"Majówka była dla nas czasem pracy. Wybieraliśmy najlepsze z kilkudziesięciu prac nadesłanych w ramach konkursu fotograficznego. Jednocześnie było to jedno z ostatnich wydarzeń z zakresu ECO-Konferencji - wieloetapowego, długofalowego projektu edukacyjnego. Większość nadesłanych zdjęć była na bardzo dobrym poziomie i trudno było wyłonić najlepsze. Po wielu dyskusjach wybraliśmy te, które zostaną nagrodzone oraz te, które chcemy wyróżnić. Przed nami spotkanie z rozdaniem nagród konkursowych. W ramach ECO-Konferencji planujemy jeszcze dostarczenie materiałów dydaktycznych do szkół i przedszkoli w gminach Pruszcz, Świecie oraz Warlubie, jak również przeprowadzenie ankiet." - dodaje Robert Chojnacki Robert Chojnacki - trener, coach, ekspert metodyki wdrożenia z ZEBRA Edukacja Sp. z o.o., a zarazem współorganizator konkursu.

Naszym zdaniem hasło promocyjne konkursu "Ocalić naszą planetę - razem dla przyrody" zostało doskonale oddane na zwycięskich fotografiach. Zdjęcia młodzieży z gminy Pruszcz udowadniają, że nie trzeba jechać na drugi koniec świata, by szukać inspiracji… Tuż obok, po sąsiedzku można dostrzec zapierające dech plenery i "małe - wielkie" cuda natury.

Niniejszy materiał powstał w ramach projektu dofinansowanego ze środków NFOŚiGW z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

ECO-Konkurs fotograficzny to kolejna inicjatywa artystyczna zrealizowana przez ECO-POL z okazji ECO-Konferencji. Pierwszą z nich był konkurs plastyczny, o którym można przeczytać tutaj.

Od 2005 r. jesteśmy ekspertami w branży gospodarowania odpadami. Można powierzyć nam badania azbestu, rozbiórkę azbestu, transport azbestu, utylizację azbestu. Podejmujemy zlecenia z całej Polski i dysponujemy własnym składowiskiem w Małociechowie.

Zapraszamy do kontaktu - warto zaufać fachowcom ECO-POL:
tel. +48 662 137 644
tel./fax +48 52 330 80 65
e-mail ecopolpruszcz@gmail.com.