Newsy - Specjalistyczne i kompleksowe rozwiązania w dziedzinie usuwania azbestu
loader

AKTUALNOŚCI

ECO-POL włącza się w Międzynarodowy Dzień Sprzątania Świata

W spółce ECO-POL zajmujemy się demontażem azbestu, ale nie zapominamy o innych aspektach działalności – np. długofalowo wspieramy ochronę środowiska i aktywizujemy lokalne społeczności. W ramach Międzynarodowego Dnia Sprzątania Świata oraz ECO-Konferencji przygotowaliśmy propozycje dla dzieci i młodzieży z Gminy Pruszcz.

CZYTAJ DALEJ

ECO-edukowanie poprzez konkursowe wyzwanie

Chcąc w ciekawy sposób edukować uczniów szkół podstawowych w zakresie ekologii, z uwagi na zbliżający się Międzynarodowy Dzień Sprzątania Świata, ECO-POL Sp. z o.o. i ZEBRA EDUKACJA Sp. z o.o, organizują konkurs "EkoArt: Małe Dłonie, Wielkie Zmiany. Tworzymy, Sprzątamy, Oszczędzamy - Razem dla Czystej i Zrównoważonej Przyszłości!".

CZYTAJ DALEJ

Trwają prace nad ECO-Konferencją

Wakacje to czas relaksu, ale dla zespołu ECO-POL był to także okres intensywnych działań w ramach Projektu pn.: "ECO-Konferencja jako skuteczne narzędzie w promowaniu zagadnień zrównoważonej gospodarki odpadami i przeciwdziałaniu emisjom”, dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

CZYTAJ DALEJ

EDUkacyjnie, ECO-logicznie, filmowo w ECO-POL

W ECO-POL cenimy wartości edukacyjne i ekologiczne. Wyrazem tego jest m.in. najnowsza produkcja video, która powstała z udziałem pracowników spółki oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Pruszczu, opowiadająca o wszystkich etapach procesu gospodarowania materiałami zawierającymi azbest oraz o składowisku ECO-POL w Małociechowie.

CZYTAJ DALEJ

Rocky - czteronożny przyjaciel ECO-POL!

W Małociechowie, poza jedynym z największych w kraju składowiskiem azbestu firmy ECO-POL, jest wielometrowy wybieg i wygodna, ocieplona buda. Mieszka tam Rocky - pies, który jeszcze jakiś czas temu oglądał świat z perspektywy mieszkańca schroniska.

CZYTAJ DALEJ

Kręcimy kolejne sceny do filmu o ECO-POL!

W tym tygodniu spędziliśmy trochę czasu na planie zdjęciowym. Filmowaliśmy brygadę podczas demontażu eternitu na nieruchomości w Żołędowie oraz procesy na składowisku azbestu w Małociechowie (jednym z największych w Polsce). Ciekawostką było wykorzystanie drona, który pozwolił na nakręcenie ujęć z "lotu ptaka".

CZYTAJ DALEJ