Sprawdzamy, co słychać w drużynie hokejowej z Pruszcza, którą aktywnie wspieramy - Newsy - Specjalistyczne i kompleksowe rozwiązania w dziedzinie usuwania azbestu
loader

Sprwadzamy, co słychać w drużynie unihokejowej z Pruszcza, którą aktywnie wspieramy

Spółka ECO-POL od początku istnienia (2005 r.) pozostaje zaangażowana w życie mieszkańców Gminy Pruszcz, szczególnie w to sportowe. Od 2 lat wspieramy drugą sekcję klubu LKS Start Pruszcz - Szkolny Klub Unihokeja Szkoły Podstawowej w Pruszczu, którą z sukcesami zarządza Artur Nowak. Zapytaliśmy "co słychać w unihokeju" i jakie są plany na najbliższy czas.

"22.10.2023 r. rozpoczynamy nasz 3-ci sezon w rozgrywkach ligowych juniorów U16 Polskiego Unihokeja. W HWS w Pruszczu odbędzie się turniej eliminacyjny z udziałem Olimpia Osowa Gdańsk, Aligator Chwarzno Gdynia, LUKS Nolet Żabi Róg. Jestem zadowolony z frekwencji treningowej wśród naszych zawodników. Z zaangażowaniem trenuje tutaj 23 juniorów oraz 26 młodzików, w tym 5 dziewcząt. Od stycznia 2024r. rozpoczniemy nabór do grupy dzieci tj. uczniów klas 3 - 4. SKU SP Pruszcz we wrześniu bieżącego roku otrzymał od Polskiego Związku Unihokeja certyfikat Polskiej Akademii Unihokeja czyli ośrodka szkolenia unihokeja.

Współpraca i sponsoring ECO-POL Sp. z o.o. pozwala nam na udział w ogólnopolskich turniejach towarzyskich w unihokeju oraz popularyzacji dyscypliny wśród mieszkańców naszej Gminy, np. organizując Mikołajkowy Festiwal Unihokeja dla dzieci i młodzików, Noworoczny Festiwal Juniorów czy Open ECO-POL Cup’24 turniej dla młodzieży i dorosłych” - opowiada Artur Nowak.

O unihokeju, a konkretnie o turnieju pisaliśmy także tutaj.

Zapraszamy na oficjalne profile ECO-POL na Facebooku i na You Tube, gdzie na bieżąco relacjonujemy wydarzenia z branży i życia firmy - także te prospołeczne i sportowe.

Źródło foto: SKU SP Pruszcz.